Kurz arteterapie

Arteterapia podporuje kreativitu a rozvíja schopnosť porozumieť vnútorným obrazom a myšlienkovo emočným vzorcom nášho konania, tomu, čo nás trápi, čo by sme chceli dosiahnuť. Naučí nás uvoľniť sa a vnímať život pozitívnejšie.

Arteterapia - zážitkový kurz spontánneho relaxačného maľovania

TERMÍN pre 1. cyklus: 20-23.8  (4x2,5h, 17:00-19:30), 
TERMÍN pre 2,3,4 cyklus:  jún 11,12,14,15.6 (4x2,5h, 17:00-19:30). CENA klasického kurzu (1,2,3,4): jedného cyklu je 80 eur /10 hodín), materiál a občerstvenie je v cene.                                   

TERMÍN Arteterapia  Živly a energia23.6 (5h, 9:00-14:00) , cena 50 eur

LEKTORKA:  arteterapeutka Iveta Slobodníková, vyučuje maľbu, kurzy meditácie, rozvoja vedomia a kreativity. MIESTO: Galéria ZIV, Trenčianska 53, Bratislava - Ružinov (mapa)

PRIHLÁŠKY: 

Je potrebné sa prihlásiť e-mailom, telefonicky, alebo webovou prihláškou a rezervovať si miesto úhradou kurzovného.
ziv@ziv.sk, ziv.bratislava@gmail.com
0903 110 228, 0905 255 585
Web prihláška

 V ponuke skupinový Kurz arteterapie aj individuálna arteterapia, prípadne individuálny kurz  (termín si môžte dohodnúť na tel.č.0905255585)

 

INFO O KURZOCH

Kurz arteterapia špeciál - Živly a Temperament


Jedinečný intenzívny zážitkový kurz (5h), zážitok objavovania seba samého, autorský kurz, ktorý nájdete iba v ZIV. Čo na ňom zažijete? Relaxačnú meditáciu v ktorej zistíte, ktorý živel je vám najbližší a môže vás prekvapiť, že sa vôbec nemusí zhodovať so znamením v ktorom ste sa narodili. Vnútorná emočná energia sa prejavuje vo všetkých štyroch živloch v každom človeku a je jedinečná. Dozviete sa ako spolupôsobia živly v každom z nás a vytvárajú spolu so svetonázorom a prežitými skúsenosťami povahu človeka, zažijete spontánne maľovanie s hudbou zamerané na temperament, kreativitu, prebudenie a rovnováhu vnútorných síl.  Každému živlu sa venujeme 1 h, posledná hodina kurzu je venovaná analýze, vysvetleniu a pochopeniu vnútorných obrazov, ktoré ste práve namaľovali. Kreatívne spontánne maľovanie pôsobí relaxačnena telo, myseľ aj emócie. a spolu s hudbou a farbami umožní zistiť dynamiku vlastnej osobnosti. Kurz je určený pre každého, pre absolventov kurzu arteterapie, aj pre nových záujemcov. Keďže arteterapia je viac o pocitoch, nie o maľovaní, nemusíte vedieť maľovať na to, aby ste zažili tento jedinečný zážitok spontánnej kreativity.

Kurz Arteterapie 1,2,3,4

Arteterapia rozvíja kreativitu a schopnosť rozumieť vlastným emóciám a vnútorným obrazom. Spontánne maľovanie uvoľňuje stres a umožňuje uvedomiť si svoje pocity, skryté túžby, zbaviť sa tráum a blokov. Obrazový jazyk je najstarším jazykom na svete. Arteterapia vás naučí rozumieť samému sebe,  pochopiť čo vlastne v živote chceme a ako sa cítime. Skupinová arteterapia podporuje komunikáciu, toleranciu a zlepšuje vzťahy, zároveň umožňuje každému členovi skupiny možnosť vyjadriť sa hravou formou.  Chcete vedieť ako sa skutočne cítite, nie ako si myslíte, že to je, odstrániť nevedomé presvedčenia, ktoré blokujú prosperitu a dobré pocity? Potom je pre vás Arteterapia jedinečnou cestou do vnútra seba samého, cestou sebapoznania, svojich reakcií a túžob, cesta k rozvoju kreativity. Naučíte sa relaxovať s hudbou a farbami a zistíte, že vždy intuitívne siahnete po farbe a kreslíte tvary, ktoré najviac zodpovedajú vašim pocitom, naučíte sa pochopiť čo vám vaše podvedomie hovorí prostredníctvom vami namaľovaných obrazov. Rozumieť sebe samému je umenie, ktoré je nutné k tomu, aby sme rozumeli iným ľuďom a okolitému svetu. Vstúpte do sveta farieb, hudby a emócií a objavte svoje pravé ja. Uvoľnite traumy a objavte svoje túžby, talenty a svoju jedinečnú tvorivosť.

Kurz arteterapie je zážitkový, výnimočný, vyučuje sa touto formou iba v ZIV,  skladá sa zo 4 cyklov. Každý cyklus tvorí 5 lekcií ( spolu 10 hodín) a má špecifické tematické zameranie. Ideálne je najprv absolvovať prvý základný cyklus a potom môžete ostatné cykly absolvovať v ľubovolnom poradí. Piaty cyklus Arteterapia špeciál je zameraný na energie živlov, revitalizáciu tela, mysle a emócií tematickou maľbou, zistenie dynamiky svojej osobnosti a je možné ho absolvovať kedykoľvek, aj úplne na začiatku.

Čo sa na kurzoch naučíte.

Dozviete sa, čo je to arteterapia, ako na nás pôsobí, čo všetko ňou môžeme v živote riešiť, prečo je vhodná pre každého a najmä pre zdravých ľudí, ktorí sa chcú o sebe viac dozvedieť a ujasniť si svoje pocity a vnímanie sveta. Naučíte sa  základné arteterapeutické techniky. Ako prepojiť hudbu a relaxáciu s aktívnym maľovaním. Budete hravou formou farbami a tvarmi, abstraktnou maľbou, škvrnami a pod. vyjadrovať svoje pocity a na záver sa naučíte klásť si otázky k svojím obrázkom, aby ste pochopili zmysel toho, čo ste namaľovali. Nakoniec poskladáme obrázky jednotlivých účastníkov a vytvoríme posledný obraz, ktorý si môžete odfotiť na pamiatku.

Nemusíte vedieť maľovať a zažijete príjemné chvíle s hudbou, farbami a spolu s ostatnými účastníkmi sa dozviete viac o sebe samom, o obrazovej komunikácii a namaľujete si svoje originálne obrázky. Kurz je vedený ako skupinové maľovanie v príjemnom prostredí galérie.Všetok materiál a občerstvenie je zahrnuté v cene. Cykly na seba voľne nadväzujú, vždy s novými témami. Absolventi jednotlivých cyklov postupne zlepšujú schopnosť stotožniť sa s vnútornými obrazmi. Môžete absolvovať celý kurz (všetky 4 cykly) , alebo si vybrať len prvý cyklus. Je potrebné absolvovať prvý cyklus s úvodnou teóriou a potom môžete pokračovať ktorýmkoľvek z vyšších cyklov. . 

1. cyklus
Program prvého cyklu:

1. lekcia: základy vizuálnej komunikácie, relaxácia s hudbou a farbami
2. lekcia: projekcia pocitov
3. lekcia: ako vnímam samého seba
4. lekcia: rozvíjanie sebaúcty
5. lekcia: zmysly a pohyb

2. cyklus
Program druhého  cyklu:

1. lekcia: farby a tvary zvuku
2. lekcia: ako sa cítim
3. lekcia: ako vnímam samého seba  a ako si myslím a cítim, že ma vnímajú iní
4. lekcia: aspekty života
5. lekcia: vlastný totem, symbolika môjho života, práce, vzťahu...

3. cyklus 
Program tretieho cyklu:

1. lekcia: ja a svet
2. lekcia: pocity superhrdinu
3. lekcia: moje vzťahy
4. lekcia: najväčšia túžba
5. lekcia: scény zo snov, čo nám hovoria a ako sa cítime

4. cyklus 
Program štvrtého cyklu:

1. lekcia: najväčšia detská radosť
2. lekcia: rola v živote
3. lekcia: profesionálne kvality
4. lekcia: symbol pre každého  v skupine aj pre seba samého
5. lekcia: milujem celý svet – životné zmeny a láska, čo a koho milujem

 

 PRIHLÁŠKY: 

Je potrebné sa prihlásiť e-mailom, telefonicky, alebo webovou prihláškou a rezervovať si miesto úhradou kurzovného.
ziv@ziv.sk, ziv.bratislava@gmail.com
0903 110 228, 0905 255 585
Web prihláška

Fotogaléria z kurzov

ZÁŽITKY Z KURZU

Kurz arteterapie Živly prírody, živly v nás mi ponúkol nový pohľad a porozumenie voči sebe samej aj určitým aspektom môjho života. Mohla som lepšie uvidieť svoju silu a pocítiť krásu svojej tvorivosti. Cítim sa byť obohatená. Cítim spokojnosť s týmto kurzom, okrem iného aj preto, že mi ponúkol nové možnosti. Tento kurz odporúčam každému, kto má odvahu aj radosť zo sebapoznávania a z objavovania vlastnej tvorivosti.“  Tereza Filipková z Bratislavy