Kryštaloterapia - cesta k harmónii a kamene lásky (6/2010)

Trblietavé svetlo kryštálov a polodrahokamov je prísľubom návratu k harmónii, posilou v napätých časoch a zhmotnením túžby po čistej kráse

Ale len pre tých, ktorí si dokážu nájsť chvíľku pre seba a vziať ich do ruky, rozložiť po tele a relaxovať, alebo si sať z nich urobiť originálne šperky,  aby ich liečivé vibrácie posilnili telo aj ducha.  Neviditeľné jemné vibrácie a sily pôsobia vždy a všade ale najmä v našom vedomí, mysli a emóciách. Počula som rozprávať príbeh o túžbe po dieťati, ktorá sa naplnila keď muž priniesol žene kameň plodnosti z vysokej hory v Japonsku. Keď mal mladý pár už štyri deti daroval tento kameň inej rodine. Neviem aký to bol kameň a nikdy som ho nevidela, ale viem, že príroda má veľa tajomstiev a niektoré kamene dokážu zhmotniť naše túžby. Deje sa tak cez naše vedomie, túžby a očakávania a schopnosť naladiť sa na tie správne vibrácie. Každý kryštál podľa svojej frekvencie pôsobí na inú časť tela. Každú disharmóniu spôsobenú chorobou alebo zablokovaním energie, dokáže uviesť do harmónie, vyladiť na prirodzenú frekvenciu zdravého ľudského tela. A to aj napriek tomu, že každý človek je jedinečný a má jedinečnú vlastnú frekvenciu elektromagnetického biopoľa. Kamene sú širokospektrálni univerzálni liečitelia, boli stvorení harmóniou a kryštalizujú v presnej harmonickej forme a preto sú ich vibrácie len harmonické. Všetko na tomto svete je magnetickej povahy a podlieha polarite. Naše myšlienky, emócie, naše viery a očakávania, my sami ako celok vibrujeme jedinečnou frekvenciou a priťahujeme do svojho života jedinečné situácie, príležitosti, ľudí a naopak. Relaxácia s kryštálmi je jednou z ciest ako to všetko uviesť aspoň na chvíľku do harmónie.

A ako si napríklad môžeme pomôcť od depresie, spleenov a melanchólie?

Na čelo položíme fialový ametyst, ktorý uvoľní napätie, potom žltý citrín, ten osvieži myseľ a v rukách chvíľu podržíme bledomodrý anjelský Celestín. Úzkosť sa zaručene rozpustí, vráti sa pocit ľahkosti a bezpečia.

Teraz trošku mágie lásky:

Na srdce si položíme ružový ruženín, obložíme ho zelenými fluoritmi, doprostred hrude položíme číry kryštál. Snažíme sa pocítiť lásku najprv k sebe, potom k svojmu životu, odpustiť dávnym láskam a vrúcne si želáme, aby do nášho života vstúpil ten správny muž/žena,  alebo aby sa ten náš objekt lásky konečne láskyplne prejavil a vzťah sa vyčistil.  Je to ľahké a krásne, je potrebné mať len čisté myšlienky, čisté srdce a veriť v zázraky. Vyskúšajte, môžete len získať.  A  .......... nikomu to nepovedzte, až keď sa kúzlo naplní.

Toto všetko a ešte mnoho iného sa môžete naučiť v kurzoch kryštaloterapie, najbližšie 12.júna,  v Združení pre integrálne vzdelávanie. www.ziv.sk, tel.č.0905255585, 0903110228, 02/50230439

Iveta Slobodníková