Alternatívna prevencia zdravia (6/2010)

Každý človek chce byť zdravý, krásny a vitálny. Dnes existuje na trhu veľké množstvo vitamínov a doplnkov výživy. Keď sa cítime unavení alebo chceme mať krajšiu pleť, vlasy, či nás bolí žalúdok, dáme si tabletku, vitamíny a bežíme ďalej.

Mali by sme byť potom zdraví a v dobrej nálade, ale akosi to nefunguje. Nosíme v sebe stále viac chémie z potravín a kozmetiky, z liekov a doplnkov a zázrak vitality sa stráca. Nie je ťažké ani v dnešnom hektickom svete zdravo žiť, ostať vitálni a mladí, len je potrebné  vedieť si vybrať čo jesť a čo nie, ako cvičiť, ako a koľko kozmetiky používať, ako a kde zdravo spať.  Ako správne načasovať  a striedať doplnky výživy a vitamíny, ako ozdraviť telo, pleť vlasy. Ako namiešať tie správne ingrediencie, aby telo nestrádalo aj keď sme veľmi zaneprázdnení, aby nebolo niečoho ani veľa ani málo, aby sa tak z nášho zdravého štýlu života nestal príliš prichutený  guláš. Výsledok by nás nepotešil a mohli by sme si poškodiť zdravie. Našu kondíciu vždy ovplyvňuje mnoho faktorov, aj naše myšlienky a emócie. Kto sa chce naučiť správne si vybrať a kombinovať musí pochopiť základný fakt, že naša koža je najväčším orgánom a všetko, čo na ňu natrieme sa dostáva do tela. Platí pravidlo, čo môžeme jesť , napríklad prírodné oleje, ovocie a pod, to môžeme natrieť aj na pokožku, ale naopak je to problém, aj tie najdrahšie krémy sú v podstate nestráviteľné.  Človek ako celok  je zložený z mnohých úrovní a všetky navzájom spolu súvisia.  Preto nie je najšťastnejším spôsobom rozdeliť človeka na pleť, telo, vlasy, nohy a na všetko používať iné prípravky. Sme to stále my a mali by sme byť k sebe čo najšetrnejší, menej je vždy viac a vzácnejšie. V prírode existujú látky ktoré sú vhodné na všetko a poznali ich už dávne civilizácie aj naše staré mamy.  Príroda má pre nás vždy riešenie na suchú povedlú pleť, vlasy, únavu , rôzne drobné zdravotné problémy na ktoré sú chemické lieky príliš silné a zbytočne nás oslabujú.  Na kurze o alternatívnej prevencii zdravia sa môžete veľa z už spomenutého naučiť a dozvedieť sa, aj napríklad to ako za sedem týždňov svoje telo ozdraviť a omladiť – zázrak za sedem týždňov. Žiadne diéty, len rozumné využívanie toho, čo nám naše obchody a príroda ponúka v kombinácii s múdrosťou našich predkov, osvedčenými radami múdrych žien a mužov, Hildegardy z Bingenu, Márie Treben, pátera Ferdu a ďalších. Kurz je vhodný pre ženy aj mužov.

A na záver jeden zaručene účinný recept na pleťovú vodu pre ženy aj mužov: Zmiešajte sedem dielov silnejšieho zeleného čaju, čerstvo pripraveného z čistých neochucovaných lístkov ( osvedčená značka je napr.Sencha, Bancha) s jedným dielom jablčného prírodného octu a s jedným až dvoma dielmi za studena lisovaného olivového oleja, pridajte pár kvapiek levandulovej silice pre dámy alebo čajovníkového oleja pre pánov. Takto pripravená voda pleť spoľahlivo očistí a doplní minerály a vitamíny.  Ak ju budete používať aspoň dva týždne určite sa dostaví viditeľný výsledok. Ďalšie typy a triky pre zdravie a krásu aj  o príprave prírodnej domácej  kozmetiky sa dozviete na kurze Alternatívna prevencia zdravia (10.6)  Združenie pre integrálne vzdelávanie, ziv@ziv.sk, tel.č. 0905255585, 0903110228, 02/50230439.

Veľa zdravia, vitality a krásnych dní vám praje autorka
Iveta Slobodníková