Hviezdne správy a články

Internetový časopis ZIV obsahuje články publikované v tlači a príspevky autorov.

HVIEZDNE SPRÁVY POKRAČUJÚ

Navštívte blog Ivety Slobodnikovej

 

Hviezdne správy 2016-01-06

   

Milí priatelia,

želám vám krásny, šťastný a požehnaný nový slnečný rok.

Rok 2016 je plný prekvapení. Len v januári sa udeje v kozme  viacero zaujímavých úkazov. Na Vianoce sme zažili spln, slnovrat, polárnu žiaru a roje meteoritov. Fascinujúce nebeské divadlo. Málokto vie, že sa v našej galaxii objavila nová kométa Catalina. Priletela k nám v roku 2013, tesne po prechode do nového veku, v januári obletí slnko a bude viditeľná okolo 16.1., potom v roku 2016 navždy opustí našu galaxiu. Krásne znamenie nového veku má dva žiarivé chvosty, letí ponad zem akoby smerom k nám. Jedná sa o dynamicky novú kométu Oortovho oblaku, najbližšie k zemi bude 17.1. Planéty na oblohe tancujú a vytvárajú vzácne konjunkcie. Merkúr je v januári retrográdny, všetko je akoby spomalené,  a to nám dáva dosť času na odpočinok. Venuša a Jupiter, dve najjasnešie planéty zimnej oblohy prinášajú lásku a nové poznanie, a to je čas na meditáciu, štúdium, umenie a vízie.

Stále sme podľa Mayov v roku Bieleho čarodeja, tak čarujte, milí priatelia – svetlom a láskou, myšlienkami mieru a hojnosti pre všetkých ľudí dobrej vôle. Nech láska, pravda a Božia múdrosť naplní srdcia a mysle všetkých ľudí na Zemi a všetci nájdu cestu k svetlu, tú svoju vlastnú. Boh je svetlo, láska, dobro ale aj hojnosť, mier, harmónia a krása.

7.1. je veľmi silný a zaujímavý deň, podľa Mayov Modrá búrka. V tento deň  Mesiac, Venuša a Saturn tvoria konjunkciu troch planét. Sú to planéty lásky a služby. Čas na obnovenie lásky, priateľstva, rodinných vzťahov, čas na lásku, meditáciu a službu – pre tých, ktorí si udržia pozitívne emócie to je krásny deň, kedy sa napĺňajú vízie a sny, je to prvý deň po dvanástich svätých nociach, kedy je všetko v rovnováhe a energie sa po slnovrate vyrovnali. Ale, pozor tí, ktorí prepadnú negativite, nervozite, hnevu a pod. zažijú pekelný tanec, energia, ktorá prichádza, zosilňuje všetko a „slúži“ tomu, čo je vo vás a v čo veríte. Zasväťte tento deň láske a svetlu, vysielajte myšlienky mieru, harmónie a krásy, ktoré tento svet tak veľmi potrebuje a bude sa aj vám dariť.

Ďalším energeticky silným dňom je 9.1. – Konjunkcia Venuše so Saturnom, červený had 8, môžete získať materiálny prospech, ale pozor Saturn býva aj mrzutý a nervózny (ak sa emočne naladíte naň a nie na Venušu – lásku) ...a to je strata šance.

Najšťastnejší deň v januári je 13.1., verím, že aj vám prinesie šťastie, využite sily kozmu a urobte niečo užitočné a krásne :-), prinesie vám to šťastie, úspech aj hojnosť.

Ostatné, o tom, kedy je najlepší čas na nové projekty, lásku, tvorenie bohatstva, prečo je tento rok až do októbra spomalený v mnohých aspektoch a čo nám prináša, sa dozviete viac na mini seminári Modrá planéta (26.2. o 18.00 v galérii ZIV, na Trenčianskej 53 v Bratislave).

Šťastné dni všetkým praje autorka

www.ivetaslobodnikova.sk


24.2. 2015

Hviezdna myšlienka o čase
"Čas je v mysli. Zmeň svoj čas, zmeníš svoju myseľ. Kto vlastní tvoj čas, vlastní tvoju myseľ. Čas je zjednocujúce pole, ktoré drží všetky udalosti pokope. Čas je umenie."  Autor: Chose Arguelles

A nezabudnite, že čas je cyklus, plynie kruhovo a rytmicky - spánok, prebudenie, aktivita, stíšenie... a nie lineárne - detstvo, mladosť, choroby, starnutie, smrť...Keď si uvedomíte toto mystérium, budete starnúť oveľa pomalšie a aj príjemnejšie a cyklov vášho času môže byť veľmi veľa....keď tvoríte umenie a harmóniu, stávate sa pánmi svojho času. Tvorenie krásy v myšlienkach, pocitoch a činoch je najcennejší ľudský dar vesmíru.

Mayský kalendár
24.2. biely magnetický vietor a magnetická búrka na slnku - čas pre relaxáciu umenie a priateľstvá
4.3. a 24.3. bude biely psík, čas pre lásku, ľudia budú emotívnejší
5.3. modrá opica, čas na zábavu, hru a  riešenia problémov odľahčene, veľkoryso - hravou formou
9.3. modrý orol vizionár, snívajte o lepšom svete
20.3. bude čiastočné zatmenie slnka a tento deň môže byť velmi polarizovaný aj náročný. Jedni budú prehnane aktívni a napätí, iní uvoľnení a relaxovaní a priateľskí, stret týchto dvoch svetov môže byť iskrivý.

Krásne dni želá
Iveta S
 

1.1. 2015

Milí priatelia,

želám vám krásny šťastný nový rok. Stála som dnes o polnoci s priateľmi nad mestom a s úžasom pozorovala stovky farebných ohňostrojov a vrúcne sme si želali šťastie, mier a lásku pre všetkých. Nech všetci ľudia čistého srdca a dobrej vôle žijú v šťastí, radosti a hojnosti a tí temnejší nech nájdu cestu k svetlu. Pod nami bol krásny odraz vesmíru, stovky ohňostrojov svetla, prejavený ľudskou túžbou po svetle, farbách. Vesmír je tieto Vianoce tiež veľmi pestrý a žiarivý. Začalo to magnetickými búrkami na Slnku s výronom plazmy, vianočná kométa (podľa astronómov Lovejoy), ktorá prilieta každý rok, ale nie vždy je viditeľná voľným okom, je tieto Vianoce nádherne zelená.  Objavila sa nová mladá hviezdokopa žiarivo modrej farby. Aj hviezda Sírius je teraz intenzívne žiarivá  a umožňuje nám vidieť kozmické úkazy. Čo nás čaká? 4.1. budeme mať možnosť pozorovať nad ránom okolo 3.00 h meteorický roj Kvadrantidy, a môžeme vidieť padať až 40 meteoritov za hodinu.  5.1. nastane spln a po ňom 6.1. po dvanástich svätých nociach sa energie v kozme a na zemi vyrovnajú. Nový slnečný rok začal spomienkou na narodenie najčistejšej bytosti, aká kedy na zemi žila, Ježiša Krista, svetla sveta, posla mieru a lásky. Kráčajme spolu s ním a svätými majstrami cestou svetla. Sme deti svetla, pridajme sa k tisícom ľudí po celom svete, ktorí sa modlia, meditujú, spievajú  a vysielajú myšlienky lásky, dobra, mieru a šťastia pre všetkých ľudí a celú zem. Nech sú všetky cítiace bytosti šťastné a na zemi zavládne mier, nech sa ľudia k sebe správajú ľudsky a nájdu svoju duchovnú cestu,  pre najvyššie dobro všetkého života.

Dnes je deň zlatej hviezdy 12ty kryštálový prúd - tvorme krásu a harmóniu, potešme svojich blízkych a priateľov, modlime sa a meditujme. Žijeme v roku červenej nebeskej luny a tá predznamenáva očistné procesy, prechádzame všetci očistným ohňom a mnohými životnými skúškami, ale čaká nás krásna žiarivá budúcnosť, ako nám vesmír ukazuje, ak dokážeme odmietnuť násilie a zlo a spojiť sa v láske.

Srdečne Vás pozývam na novú prednášku Ľudia, rastliny a hviezdy - ako žiť v súlade s prírodou a hviezdami v modernom svete (1h) 9.1. o 17,00 hod. Viac informácií

Požehnaný nový slnečný rok praje

Iveta S 


19.8. 2014

Milí priatelia,

všetci sme svedkami nezvyčajných zmien, hviezdy nám prinášajú nové energie a ich pohyb pôsobí na všetko živé. Okolo 10. augusta sme zažili jedinečný spln, mesiac bol k zemi najbližšie za posledných 400 rokov a k tomu ešte prispeli aj roje meteoritov, magnetické polia možno na chvíľu vyradili naše počítače a mobily, ale aspoň sme cítili, že príroda je skutočne živá.

 A čo nás čaká v najbližších dňoch?
Včera a dnes a ešte aj zajtra zažívame krásnu konjunkciu Venuše s Jupiterom, sú od seba vzdialené na pol stupňa, je to čas lásky, priateľstva, vedomostí a vzdelávania.

23.8. bude konjunkcia Mesiaca  s Jupiterom a zároveň začne druhý „galaktický“ mayský mesiac – všetkým to prináša nové príležitosti a dáva šance všetko zlepšiť – pozor však na nezvládnuté emócie, pod vplyvom mesiaca by mohli vybuchnúť a skaziť pekné perspektívy.  Červená nebeská luna zároveň spustí očistné procesy, čo môže byť veľmi zaujímavé až dobrodružné, pretože aj rok 2014/15 je pod energiou červenej nebeskej luny.

25.8. bude už trošku menej príjemná konjunkcia Mesiaca so Saturnom, tí sú vzdialení na 5 stupňov, Saturn je studená, vlhká planéta, ktorej chýba teplo a vrúcnosť a tak by sa mohli správať aj niektorí ľudia v našom okolí, nechajme ich v pokoji, a všetko sa obráti k lepšiemu.

Galaktická brána bude otvorená 25.8. na deň modrej búrky 13, čo je skutočne unikátny a prospešný deň na meditáciu a ujasnenie si našich túžob a plánov, ale aj praktické činy pre našu budúcnosť, vybavenie dôležitých záležitostí. Nezmeškajte to, celý vesmír vás podporí.

Ďalším zaujímavým dňom, kedy je otvorená galaktická brána, bude 29.8. deň modrej noci 4. Čas vhodný na hlbokú meditáciu, vízie, sny, skúmanie vesmíru a rozvoj duševných schopností. Viac sa dozviete na workshope Modrej Planéty (26.8. o 18,00 hod.).

Celkovo je čas na aktívny odpočinok aj prácu, energie prírody a kozmu sú silné, mali by sme sa zdržiavať čo najviac vonku na čerstvom vzduchu a v lese, kúpanie v prírodných jazerách, moriach, slnko, voda, vzduch a oheň nás naplnia energiou na celú jeseň a zimu. Druhá polovica roka bude patriť kráse a umeniu, pozývame vás na naše kurzy maľovania a výroby šperkov :-)

Krááásne leto a začiatok jesene želá autorka.

IS

 

18.4. - 24.4.

Milí čitatelia hviezdnych správ,

prežívame veľkonočné sviatky, ktoré sú jedným z najstarších sviatkov na tejto planéte, sviatkom znovuzrodenia sa do novej jari, do nového života. Nie je náhodou, že tento čas si vybral pre zavŕšenie svojho posolstva aj Ježiš Kristus, ktorý priniesol na túto zem Božiu lásku a mier. Všetci sme cítili turbulencie energií jarného splnu a veľkého piatku, zvlášť preto, že je to prvá veľká noc nového slnečného veku. Jarná sila kozmu a matky zeme je veľmi veľká a aj my sa môžme nechať posilniť Duchom svätým, najčistejšou energiou kozmu a vydať sa "k novým brehom ", zbaviť sa pochybností a strachu a vrátiť sa k pravým hodnotám, s odvahou a zodpovednosťou za to, čo vytvárame, vstúpiť do nového sveta nekonečných možností. Nechajme na seba pôsobiť ducha Veľkej noci a jarných energií znovuzrodenia. Jarné obrady úcty k životu a neviditeľnému svetu, k Bohu, sa robili v každom čase a vo všetkých kultúrach. Posilnime svoje telo silou jarnej prírody, pozdvihnime svojho ducha a spoločne si želajme nech láska, pravda a múdrosť naplní srdcia a mysle všetkých ľudí na zemi, nech sú všetky cítiace bytosti šťastné.


Mayská astrológia (zdroj informácií: www.lawoftime.org, Inštitút pre výskum času, USA, Jose Arquelles -  vizionár a vedec)

Nachádzame sa v desiatom planetárnom mesiaci psa, ktorý nám dáva možnosť zlepšiť a zdokonaliť všetko, čo práve robíme, čomu sa venujeme. Galaktická brána bude otvorená vo Veľkonočný pondelok 21.4. a 24.4.

18.4. Biely psík 1 – magnetická sila lásky nám dala možnosť zamyslieť sa nad darom života (Veľký piatok).

19.4. Modrá opica 2 – polarizácia a súčasne stabilizácia a šance na zmenu a nový život  (biela sobota).

20.4 Zlatý človek 3 – oslavujte život s blízkymi a priateľmi, spomeňte si na všetkých, ku ktorým vás púta priateľstvo a láska, potešte ich :-) (Veľkonočná nedeľa).

21.4. Červená nebeská luna 4 - otvorená galaktická brána, pozor na to – veľkonočný pondelok pod vplyvom zemskej červenej energie môže byť veľmi veselý a skutočne „očistný“ :-) :-), aby sa niektorí z nás nekúpali vo víne ale radšej vo vode.

22.4. Biely vietor 5 – urobte si voľno a precíťte pocity slobody a voľnosti, najlepšie v prírode, v práci by sme mohli byť pod vplyvom 5. psychického prúdu trošku tvrdohlaví a neústupní, ale aj to sa dá zvládnuť s pocitom ľahkosti a slobody bieleho vetra.

23.4 Modrý orol 6 vizionár – preverte svoje plány a vízie v hlbokej meditácii, či si naozaj  to, čo máte v mysli, želáte? Doporučenie – buďte opatrní v tom, čo, si želáte, mohlo by sa to rýchlo splniť:-)

24.4. Zlatý bojovník 7 – je otvorená galaktická brána, pustite sa do práce spolu s energiou zlatého bojovníka, bude sa vám dariť, (sviatky skončili, je treba tvoriť lepší svet).

Veľa radosti, sily a zdravia s jarnými energiami želá autorka.

IS

17.3. - 23.3. 2014

Opäť sú tu hviezdne správy o energiách kozmu

Žijeme v čase prevratných zmien všetkých štruktúr života. Mení sa klíma, sme pod vplyvom zmien v magnetickom poli zeme aj kozmu, čo má vplyv na ľudské zdravie, psychiku aj emócie a následne na vzťahy a štruktúru ľudskej spoločnosti, myšlienky, život aj kultúru. Starý svet odchádza a rodí sa nový spôsob života, do ktorého sa vracajú pravé hodnoty - pravda, láska, múdrosť, súcitenie, úprimnosť a dôvera, spravodlivosť, česť, krása a harmónia, vracia sa nádej pre ľudstvo. Pravé hodnoty sa však musia znovu objaviť najprv v ľudských srdciach. Tak, ako všetko, aj tieto zmeny musia prebiehať v chaose, vo víre temných aj svetlých síl. Dôležité je zachovať si svetlo v duši, nádej v srdci a v mysli zmysel pre krásu. Potom budeme tvoriť svet harmonickejšie. Svet sa delí, tak, ako nám to zvestovala biblia, aj všetky sväté knihy a proroctvá, delí sa zrno od pliev, dobro od zla. Horný svet svetla a harmónie vznikajúci z nezištnej lásky a spodný svet jedovatých chorých modelov ľudského správania vznikajúci zo strachu a manipulácie. Žime čo najviac v hornom svete a život na zemi sa zmení k lepšiemu. Spoločne si želajme nech sú všetky cítiace bytosti šťastné a na zemi zavládne po tisícoch rokov sporov a vojen mier.

Mayská astrológia (zdroj informácií: www.lawoftime.org, Inštitút pre výskum času, USA, Jose Arquelles -  vizionár a vedec)

Sme v deviatom mesiaci mayského času -  leoparda - ideálny mesiac, ktorého energie nám ponúkajú, aby sme sa zamysleli a položili si vnútornú otázku: Ako môžem dosiahnuť svoj cieľ (leopard je dobrý lovec, svoj cieľ málokedy minie :-)) . Galaktická brána sa otvorí na desať dní od 25.3. ( dobrá rada - skúste meditovať a vrúcne si želať to najkrajšie a najlepšie pre svet a ľudstvo a aj pre seba, energie prajú víziám :-))

Od 23.3.  nás zasiahne nové magnetické plazmatické pole galaktickej 104000 ročnej špirálovej  vlny, a nasleduje 144 dní  (do 14. augusta) počas ktorých bude množstvo otvorených galaktických brán, čo prináša možnosť zvýšenej intenzity kozmickej energie na psychiku a emócie. Pokiaľ budeme prijímať túto energiu v pozitívnom stave, rozšíri sa naše vedomie, a budeme schopní prijať nové informácie. Umožní to ľuďom zbaviť sa pochybností a programov správania sa založených na strachu a zmeniť to, čo je nevyhnutné a prospešné pre život na zemi.  Ak si bude niekto pestovať svoju negativitu, tiež môže zažiť zvýšenie tejto energie, čo nebude príjemné. Na zem začína žiariť nový galaktický lúč plazmatickej energie, ktorý prináša, tak ako každá energia, aj informácie. Teraz sa nachádzame v štvorročnom období vylaďovania, ktorý začal v roku 2013, v roku zlatého semienka  - skrášlovania a zasievania novej kultúry a po ňom vstúpime  (2018-2019) do obdobia červenej nebeskej luny - kozmického liečiteľa.  Môžme očakávať zaujímavé a aj nepredvídateľné zmeny, ale aj výpadky prúdu a internetu a pod.. .....

17.3. Biele zrkadlo  8 - čo vyšleme, to sa nám hneď aj vráti, ideálne vysielajte a myslite len na to, čo si skutočne želáte :-)

18.3. Modrá búrka 9 - pozor, je to katalyzátor udalostí, aby sme nepustili niečo, čo by sme neskôr mohli ľutovať.

19.3. Zlaté slnko 10 - tešme sa z jeho svetla podporujúceho život, ideálne je ísť do prírody a byť štastní, že sme sa narodili, napríklad. Desiaty psychický tón to asi tvrdohlavejším nedovolí, tí budú celý deň v práci.

20.3. Červený drak 11 - veľká podporujúca energia pre všetko, čo robíte, najmä pre tých, ktorí majú vo svojej hviezdej mape draka, dobrá rada -,robte obchody a nezabudnite podporiť menej šťastných.

21.3. Biely vietor 12 -  volnosť a ľahkosť, prevratné nadčasové vhľady a nápady, pravdaže, ak to naša myseľ sama sebe dovolí :-), pragmatikom táto energia asi spôsobí vrásky na čele z úsilia držať sa svojho myšlienkového programu.

22.3. Modrá noc 13 -,snívajte a dúfajte, že sa vaše sny splnia. Ak ste ešte nezačali snívať, ideálny deň začať.

23.3. Zlaté semienko 1 - magnetický plazmatický lúč začína pôsobiť.

Krásne dni plné slnka, snov, dobrých obchodov a splnených želaní želá autorka príspevku.

IS

19.2. - 22.2. 2014

NOVÝ ČAS, NOVÁ DOBA, zastihla ľudstvo nie celkom pripravené. A tak sme sa ocitli v medzičase. Nastal čas čírenia energií, bahnité prúdy sa striedajú s čistými prúdmi rieky života.

Majstri radia - prijmite svoju temnotu a rozpusťte ju v láske a kráse, pretože dokonalosť je v láske, kráse a v činoch.

Každá duša a každá planéta je dôležitá. Život sa skladá z malých vecí, je krásny a krátky.

Zbavte sa strachu, láska prúdi, krása je dôležitá, zasievajte semienka lásky a oceňujte krásne okamihy života.

Život je poézia v čase, dobro zvíťazí, brána je otvorená, očistite svoje životy.

Láska je jediná a najvyššia realita, svet strachu nie je reálny, je relatívny, strach je prvotnou polaritou lásky.

Musíte pochopiť, že svet, ktorý ste vytvorili, je len dielo vašej psychiky a zladiť sa s Božou vôľou k tvorbe sveta.

A čo radia starší tejto planéty (indiánska rada) - Je čas hovoriť pravdu, vytvoriť novú komunitu, byť dobrí k sebe aj k iným, prestať chcieť všetko riadiť. Rieka života tečie rýchlo, prirýchlo pre tých, ktorí sa boja a držia sa brehu. Starší hovoria - opusťte breh a hoďte sa do rieky života, držte hlavu nad vodou, pozrite sa, kto pláva okolo vás, a oslavujte život.

Mayská astrológia (www.lawoftime.org, Inštitút pre výskum času USA Jose Arquelles -  vizionár a vedec)

19.2. Zlatý človek 8, vplyv, múdrosť a slobodná vôľa, je mesiac integrity, skúste si klásť vnútorné otázky: ako žijem, s kým a prečo, čím prispievam k celku, k dobru života, čo mám rád a čo ma frustruje? a... hľadajte cestu k vnútornej harmónii meditáciou a modlitbou s galaktickým prúdom 8 harmónie.

20.2. Červený nebeský chodec 9, hľadá svoj priestor, sebavyjadrenie so solárnym pulzujúcim psychickým prúdom, ...dajte pozor či ste na spodku alebo na vrchu amplitúdy :-)

21.2. Biely vietor 10, nechajte sa zlákať dobrodružstvom spolu s planetárnym prúdom dokonalosti.

22.2. Modrý orol 11 - vizionár, sledujte svoje sny a vízie, môžu byť dôležité.

Prajeme vám krásne dni, píšte nám svoje postrehy a zaujímavé udalosti, ďalšie správy o pár dní.

IS

SPRÁVY 13.-15.2. 2014

21.12. 2012 začal nový galaktický slnečný rok cca 25525 rokov dlhý, sme na začiatku nového veku, novej doby. Rodí sa nový svet v bolestiach duší, je nutné zbaviť sa všetkého, čo v našom živote je nefunkčné a prestalo podporovať život. Svätí majstri nás ochránia pred temnými silami ale nikto sa nevyhne splácaniu svojich karmických dlhov, je čas čírenia energií a vzostupu planéty aj ľudstva do vyššej úrovne bytia. Podľa Mayov začal šiesty vek slnka a 26. júla 2013 aj nový slnečný rok, v znamení zlatého semienka, ich poetické názvy vyjadrujú kozmické energie a pohyb planét. Tento rok nám dáva možnosť "zasievať semienka " lásky, krásy a harmónie. Duša sveta sa pomaly uzdravuje a s ňou aj duše všetkých ľudí dobrej vôle. V tomto období má veľký význam umenie, ktoré prebúdza krásne pocity a povznáša ducha. Predtým platilo "čas sú peniaze" dnes platí čas je umenie. Duchovné cesty, ktoré nás vedú k pokore a úcte k svätým silám (aj ModráPlanéta :-)) sú Božie cesty po ktorých kráčame domov, k svetlu. Je čas prijať aj svoju temnotu a rozpustiť ju v láske a kráse, duša zaťažená temnotou nemôže vzlietnuť k svetlu. Duša sveta sa uzdraví spolu s nami, pokorou a úctou k Bohu a životu, umŕtvením ega. Je čas vykročiť do novej doby a zažiť zázraky života.

 Mayská astrológia

13.2. Biely spojiteľ svetov, lunárny psychický prúd 2 - dáva možnosti, stabilizuje aj polarizuje, spája protichodné svety v tvorení harmónie. To je šanca dnešného dňa. Zároveň sa otvára na desať dní galaktická brána - na zem prúdi vo zvýšenej miere kozmické svetlo. Je čas na meditácie, modlitby, duchovnú  prax, prechádzky v  prírode, kde už cítiť jar, prúdi miazga v stromoch, príroda sa prebúdza a tento čas patrí podľa Keltov Bohyni svetla, ľuďom sa vracia životná sila, nech sú vaše kroky vedené svetlom a splnia sa vám všetky krásne želania.

14.2. Modrá ruka a elektrický psychický tón 3 - skúste vybaviť odložené záležitosti :-)

15.2. Zlatá hviezda a psychický tón 4 - sebaurčenie - skrášľujte všetko vo svojom živote, aj seba samých a venujte sa umeniu :-)

Informácie o Mayskej astrológii čerpáme zo stránky www.lawoftime.org.

 

Články

Prispejte aj vy zaujímavým postrehom, niečím, s čím by ste sa radi podelili s ostatnými čitateľmi a priaznivcami tejto stránky. Píšte, pýtajte sa a lektori ZIV vám radi odpovedia na vaše otázky. Svoje príspevky môžete posielať na e-mailove adresy: ziv@ziv.skzivbratislava@gmail.com.

Keltská rastlinná astrológia, keltské runy

Zázrak menom kryštaloterapia (6/2010)

Alternatívna prevencia zdravia (6/2010)

Kryštaloterapia - cesta k harmónii a kamene lásky (6/2010)

Maľovanie, relaxácia, pôsobenie farieb a tvarov  na náladu a energiu prostredia (7/2010)

Kurz maľovania Umením k harmónii, artterapia - výtvarná tvorba pre každého (6/2010)