Kurz spevu krok za krokom

Spievanie pozitívne vplýva na telo i myseľ. Uvoľňuje napätie, rozpúšťa stres, prináša dobrú náladu, upravuje dýchanie a posilňuje celkovú imunitu. Pozitívne ovplyvňuje tvárové a brušné svaly, ako aj držanie tela. Naše mentálne schopnosti sa zlepšujú.

 

Objavte svoj talent

5 - týždňový zážitkový kurz klasického spevu v malej skupine  v príjemných priestoroch galérie  pre každého. Základy techniky spevu a hudobnej teórie s profesionálnou lektorkou. Pre každého, kto má chuť a záujem naučiť sa spievať, rozvíjať svoj talent, predchádzajúce skúsenosti sa nevyžadujú. Vzdelávanie príjemnou formou s individuálnym prístupom k potrebám a želaniam každého účastníka. 

Z obsahu: úvod do spievania rôznych žánrov, hlasové rozcvičky, dychové cvičenia, techniky spevu, určenie hlasového rozsahu, farby, typu hlasu jednotlivých účastníkov, v prípade záujmu lektorka poradí, na čo máte hlasové predpoklady. Výraz a dynamika spevu, sólové a skupinové spievanie, duetá, agogika a mnohé iné. Individuálny prístup, účastníci si môžu vybrať a dohodnúť sa, ktorý žáner si chcú vyskúšať spievať.  Pre každého, kto má chuť naučiť sa spievať, zdokonaliť si prejav, venovať sa novému koníčku, relaxovať, rozvíjať si tvorivosť. Absolventi môžu pokračovať v ďalšom vzdelávaní v kurze spevu 2.

V prípade záujmu, vieme do kurzu zaradiť aj základy klavíra. Podľa záujmu, úrovni vedomostí a skúseností účastníkov, pri klavíri sa zameriame na ovládanie najprv pravej, potom ľavej ruky a postupný sprievod obidvoch rúk, čím trénujeme obidve mozgové hemisféry pre ich lepšie prepojenie a využívanie. Vysvetlíme si noty a notové súvislosti ako sú akordy, intervaly a stupnice, ako aj notopis v husľovom a basovom kľúči. Poznanie a ovládanie hudobného nástroja pomáha doprevádzať a zahrať si melódiu, ktorá sa na speve precvičuje.

   

Zážitky z kurzov

"Nedávno som sa zúčastnila kurzu spevu. Lektorku spevu Karin Lukáčovú hodnotím ako veľkú profesionálku s veľkým srdcom. Ďakujem veľmi pekne za cenné skúsenosti a trpezlivosť. Odporúčam ! " Mária z Bratislavy 

"Práve som skončila kurz spevu v ZIV, učiteľka zabezpečila uvoľnenú atmosféru, veľa ma naučila, ďakujem. Vrele doporučujem :) bolo super. " Jana z Bratislavy

"Kurz spevu sa mi velmi pacil, lektorske vedenie p. Karin bolo skvele, okrem jej profesionality, vedomosti a skusenosti ocenujem tiez jej  nadsenie, usmev a dobru naladu:-) 
Hoci niekedy som na kurz isla po pracovnom dni dost unavena, vzdy som sa tam nabila novou energiou - dakujem! " pani Berčíková

TERMÍNY kurzu 1: 3.9. - 1.10. 2017 o 17:00 - 19:00  (nedele 3.9.,10.9.,17.9.,24.9.,1.10.)
TERMÍNY kurzu 2: 3.9. - 24.9. 2017 o 19:00 - 21:00  (nedele 3.9.,10.9.,17.9.,24.9.)
Vymeškané, vopred ospravedlnené hodiny z vážnych dôvodov (PN, služobná cesta/školenie) je možné si nahradiť po vzájomnej dohode s lektorkou.
CENA kurzu: 80 eur za 5-týždňový kurz 1 (5 x 2 hodiny),
80 eur za 4-týždňový kurz 2 (4 x 2 hodiny)
ŽÁNREľudové piesne, baroko a stredovek, operetné piesne, country a pop a iné - na mieste podľa želania   
LEKTORKA: Mgr. art. Karin Lukáčová, ArtD., profesionálna pedagogička spevu a zborovej výchovy, operná a multižánrová speváčka, klaviristka
MIESTO: Galéria ZIV, Trenčianska 53, Bratislava - Ružinov (mapa)

PRIHLÁŠKY:  
Je potrebné sa prihlásiť e-mailom, telefonicky, alebo webovou prihláškou a rezervovať si miesto úhradou kurzovného najneskôr 7 dní pred kurzom.
ziv@ziv.sk, ziv.bratislava@gmail.com
0903 275 335, 0905 255 585, 0903 110 228 
Web prihláška