Kurz spevu krok za krokom

Spievanie pozitívne vplýva na telo i myseľ. Uvoľňuje napätie, rozpúšťa stres, prináša dobrú náladu, upravuje dýchanie a posilňuje celkovú imunitu. Pozitívne ovplyvňuje tvárové a brušné svaly, ako aj držanie tela. Naše mentálne schopnosti sa zlepšujú.

Objavte svoj talent

5 - týždňový zážitkový kurz klasického spevu v malej skupine  v príjemných priestoroch galérie  pre každého. Základy techniky spevu a hudobnej teórie s profesionálnou lektorkou. Pre každého, kto má chuť a záujem naučiť sa spievať, rozvíjať svoj talent, predchádzajúce skúsenosti sa nevyžadujú. Vzdelávanie príjemnou formou s individuálnym prístupom k potrebám a želaniam každého účastníka. 

Z obsahu: úvod do spievania rôznych žánrov, hlasové rozcvičky, dychové cvičenia, techniky spevu, určenie hlasového rozsahu, farby, typu hlasu jednotlivých účastníkov, v prípade záujmu lektorka poradí, na čo máte hlasové predpoklady. Výraz a dynamika spevu, sólové a skupinové spievanie, duetá, agogika a mnohé iné. Individuálny prístup, účastníci si môžu vybrať a dohodnúť sa, ktorý žáner si chcú vyskúšať spievať.  Pre každého, kto má chuť naučiť sa spievať, zdokonaliť si prejav, venovať sa novému koníčku, relaxovať, rozvíjať si tvorivosť. Absolventom ponúkame možnosť pokračovať v ďalšom vzdelávaní v kurze spevu 2 na prehĺbenie si nadobudnutých vedomostí a zručností. 

V prípade záujmu, vieme do kurzu zaradiť aj základy klavíra. Podľa záujmu, úrovni vedomostí a skúseností účastníkov, pri klavíri sa zameriame na ovládanie najprv pravej, potom ľavej ruky a postupný sprievod obidvoch rúk, čím trénujeme obidve mozgové hemisféry pre ich lepšie prepojenie a využívanie. Vysvetlíme si noty a notové súvislosti ako sú akordy, intervaly a stupnice, ako aj notopis v husľovom a basovom kľúči. Poznanie a ovládanie hudobného nástroja pomáha doprevádzať a zahrať si melódiu, ktorá sa na speve precvičuje.
 

   

Zážitky z kurzov

"Nedávno som sa zúčastnila kurzu spevu. Lektorku spevu Karin Lukáčovú hodnotím ako veľkú profesionálku s veľkým srdcom. Ďakujem veľmi pekne za cenné skúsenosti a trpezlivosť. Odporúčam ! " Mária z Bratislavy 

"Práve som skončila kurz spevu v ZIV, učiteľka zabezpečila uvoľnenú atmosféru, veľa ma naučila, ďakujem. Vrele doporučujem :) bolo super. " Jana z Bratislavy

"Kurz spevu sa mi velmi pacil, lektorske vedenie p. Karin bolo skvele, okrem jej profesionality, vedomosti a skusenosti ocenujem tiez jej  nadsenie, usmev a dobru naladu:-) Hoci niekedy som na kurz isla po pracovnom dni dost unavena, vzdy som sa tam nabila novou energiou - dakujem! " pani Berčíková
 

TERMÍNY kurzu 1: 3.9. - 1.10. 2017 o 17:00 - 19:00  (nedele 3.9.,10.9.,17.9.,24.9.,1.10.)
TERMÍNY kurzu 2: 3.9. - 1.10. 2017 o 19:00 - 21:00  (nedele 3.9.,10.9.,17.9.,1.10.)
Vymeškané, vopred ospravedlnené hodiny z vážnych dôvodov (PN, služobná cesta/školenie) je možné si nahradiť po vzájomnej dohode s lektorkou.
CENA kurzu: 80 eur za 5-týždňový KURZ 1 (5 x 2 hodiny),
80 eur za 4-týždňový KURZ 2 (4 x 2 hodiny)
ŽÁNREľudové piesne, baroko a stredovek, operetné piesne, country a pop a iné - na mieste podľa želania   
LEKTORKA: Mgr. art. Karin Lukáčová, ArtD.operná speváčka, pedagogička spevu a zborovej výchovy - spev, muzikoterapia, klavír
MIESTO: Galéria ZIV, Trenčianska 53, Bratislava - Ružinov (mapa)

PRIHLÁŠKY:  
Je potrebné sa prihlásiť e-mailom, telefonicky, alebo webovou prihláškou a rezervovať si miesto úhradou kurzovného najneskôr 7 dní pred kurzom.
ziv@ziv.sk, ziv.bratislava@gmail.com
0903 275 335, 0905 255 585
Web prihláška