Kurz krajinomaľby

Kurz krajinomaľby je trojhodinový program zameraný na základy krajinomaľby a maľovanie v prírode, pokiaľ to počasie dovolí, v zimných mesiacoch v ateliéri.

Kurz krajinomaľby (3h) - pre každého, aj pre začiatočníkov

Trojhodinový kurz maľovania s krátkou prednáškou k žánru krajinomaľby, spôsobom jej stvárnenia a použitým technikám, vás povedie krok za krokom. Základy kompozície krajiny - výber námetu z okolitej prírody, pri maľbe v ateliéri námety na výber, čierno-biela a farebná skica, výber techniky a spracovanie námetu pod odborným vedením. Kurz je vhodný vzhľadom na individuálny prístup výtvarníkov pre každého, začiatočníkov aj pokročilých, môžete ho absolvovať viac krát a pod vedením akad. maliarov rozvíjať svoj dar stvárnenia krajiny. Techniky na výber - ceruzka, uhlík, rudka, pastel, akvarel, akryl, špeciálne techniky a tuš.

Kreslenie a maľovanie  je jedinečným zážitkom relaxácie spojenej s tvorivosťou. Kurz je určený širokej verejnosti, nevyžadujú sa žiadne predchádzajúce skúsenosti a znalosti. Pokiaľ sa pracuje v ateliéri, sú vítané vaše vlastné fotografie krajín, kde ste boli a páčili sa vám a chcete sa pokúsiť zachytiť tieto spomienky vlastnou tvorbou, či iné námety. Ostatným záujemcom budú ponúknuté krajinárske témy.

Všetok použitý materiál a malé občerstvenie je v cene kurzu. V letných mesiacoch sa kurz po dohode koná v prírode, od októbra do apríla v ateliéri.

Na kurze sa naučíte: vybrať si vhodný námet priamo v prírode, skomponovať si svoju krajinku aj z fotografií, používať kresliarske a maliarske techniky stvárnenia motívu, vyjadriť svoje pocity a kreativitu pod vedením akad. maliarov, relaxovať a vzdelávať sa príjemnou formou vlastnou tvorivosťou.  

TERMÍNY: 2.10. 2017 (16:00 - 19:00) - Kurz sa koná  v galérii ZIV, v prípade príjemného počasia vonku v prírode v okolí Bratislavy. 
CENA kurzu: 50 eur (3h)
LEKTORI: akad. maliari  Iveta Slobodníková, Blažej Mikuš , Dušan Sekela
MIESTO: Galéria ZIVTrenčianska 53, Bratislava - Ružinov (mapa)   


PRIHLÁŠKY
Je potrebné sa prihlásiť e-mailom, telefonicky, alebo webovou prihláškou a rezervovať si miesto úhradou zálohy, najneskôr 7 dní pred akciou.
ziv@ziv.sk, 0903 275 335, 0905 255 585
Web prihláška


Fotogaléria